Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Yağ yakmanıza yardımcı olacak süper besinler

Sağlıklı beslenerek ve düzenli spor yaparak ideal kilolara kavuşmak mümkün! Peki kilo vermenize destek olup, yağ yakmanıza yardımcı besinler neler? İşte 12 yağ yakıcı besin…

Kinoa
Mutfaklara yeni yeni giren kinoa, içeriğinde magnezyum, kalsiyum ve potasyum bulundurur. Ayrıca tam bir lif deposudur. Bu yüzden uzun süre tok kalmanızı sağlayıp, yağ yakmanıza destek olacaktır.

Yaban mersini
Yaban mersini, vücuttaki yağ hücrelerinin yok edilmesine yardımcıdır. Ayrıca içerdiği polifenoller ile yeni yağ hücrelerinin oluşmasını da engellemektedir. Metabolizmayı ve yağ yakımı hızını artırmak için yaban mersinine öğünlerde yer açın.

Ev yapımı fıstık ezmezi
Fıstık ezmesi, güçlü antioksidan ve E vitamini içerir. Ayrıca yüksek miktarda lif ve protein içerdiğinden, yağ yakmanıza destektir. Şekersiz, ev yapımı fıstık ezmesini mutlaka deneyin.

Zerdeçallı yoğurt
Bel bölgesindeki yağlanmaya engel olan yoğurt, vücuttaki ödemlerin atılmasına destektir. 1 kase yoğurdun içerisine tarçın, zencefil veya zerdeçal ekleyerek yağ yakımını destekleyebilirsiniz.

Roka ve tereli salata
Roka ve tere yok denecek kadar az kaloriye sahiptirler ve bol bol lif içerirler. Diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Ayrıca yine üzerine limon ekleyerek tüketebilirsiniz.

1 bardak az yağlı süt
Vücuda alınan kalsiyum ile metabolizma hızında artış olmaktadır. Böylece yağların yakılmasına da destektir. Mümkünse az yağlı veya yağsız sütler tercih edebilirsiniz.

Yulaf ezmesi
Yulaf ezmesini süt ve meyveler ile buluşturarak, harika öğünler hazırlayabilirsiniz. Kan şekerinin dengelenmesini sağlayan yulaf, yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Zeytinyağı
Faydalı yağlar, her zaman depo yağların yakılmasına destektir. Özellikle zeytinyağı, doymamış yağ oranı yüksek bir yağdır. Bu yüzden yağ yakmaya ve ani açlık krizlerini önlemeye yardımcıdır.

Çam fıstığı
Çam fıstığının içinde bulunan tekli doymamış yağ asidi olan pinoleik asit, tokluk hormonu ghrelin seviyesi artırmaktadır. Yağ yakımına destek sağlayarak, açlık hissini yatıştırmaktadır. Çok değil bir miktar çam fıstığı tüketebilirsiniz.

Acı biber
Acı biber yağ yakmanıza destek olup, metabolizmanızı hızlandırır. Fazla abartmamak şartı ile yemeklerinize bir miktar acı ekleyebilirsiniz.

Şekersiz kahve
Her ne kadar selülit oluşumuna destek olsa da, yağ yakımının da destekleyicisidir. Metabolizmayı hızlandıran kahveyi; kremasız, şekersiz hatta tatlandırıcı eklemeden tüketmelisiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir