Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Şeker hastalığının az bilinen erken belirtileri

Şeker hastalığı kandaki glikoz miktarının yükselmesi durumunda orta çıkan tehlikeli bir hastalıktır. Diyabet tanısı konulmuş olan herkeste, sık idrara çıkma, sürekli su içme isteği gibi olağan belirtiler gözükmeyebilir. Bu belirtilerin dışında şeker hastalarında farklı belirtilerde kendini gösterebilir. O belirtilerin ne olduğunu merak etmeye başladıysanız hemen açıklayalım…

İşte şeker hastalığının en az bilinen erken belirtileri…

Ciltte ortaya çıkan hassasiyet ve kuruluk
Şeker hastalığının en erken belirtileri arasında kandaki glikoz miktarının artması sonucunda ciltte meydana gelen değişimlerdir. Bu değişimler kuru, kaşınan ve hassasiyeti artmış bir cilde sahip olmanıza neden olur.

Kaşıntı ve kuruluk kimi zaman ellerde, kollarda ve bacaklarda da görülebilir. Eğer cildinizde sürekli olarak kuruma, kaşıntı ve hassasiyet varsa kan şekerinizi ölçtürmenizde yarar var.

Kepekli saçlar
Birçok insan gibi sizde bunun şeker hastalığı belirtisi olduğunu düşünmüyordunuz değil mi? ancak bu haberimizden sonra dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü vücudunuzda aşırı şeker oluştuğunda vücut bunu dışarıya atmaya çalışır. Bu durumun sonucunda kafa derisinde pullanma ve kepek sorunu meydana gelebilir.

Cildiniz vücudunuzun en önemli organı olduğu için. bu durum kendini belirgin olarak kafa derisinde gösterebilir.

Horlama
Horlama, hava yollarını tıkayan kasın rahatlamasıyla normal nefesin kesintiye uğramasından dolayı şeker hastalığının gelişiminde baskın bir rol olarak kabul edilebilir. Horlama oksijenin akciğerlere girmesini zorlaştırarak glikoz metabolizmasını bozar.

İşitme problemi
İşitme problemleri de şeker hastalığının belirtileri arasında yer almaktadır. Duymak zor olduğu için televizyonun sesini yükseltmek zorunda kalmanız veya diğer insanlardan bir şeyleri tekrar etmesini istemeniz durumunda muhakkak doktorunuza danışın.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir