Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Kilo problemi telaşı başladı

Yaz sezonu geldi bile ve herkeste bir kilo problemim var telaşı başladı. Bu telaş ise kişilerin hata yapmalarına yol açıyor. En kolay görülen yolu tercih ederek çeşitli zayıflama çaylarını, bitkisel karışımları kullanmaya başlıyorlar. Zayıflama için başvurulan haplar, çaylar, bitkisel destekler, yemek yerine geçen öğünlerin artık faydadan çok zararı olduğu halkımız tarafından anlaşıldığı halde yine de bu tür destekleri kullananlar azımsanmayacak kadar çok.

“NE OLSA KREM BİR ZARARI OLMAZ” DİYENLER DİKKAT”
Mantar da bitkiseldir fakat zehirler ve ölümümüze neden olur. Bahar aylarında çıplak ayakla otluk bölgelerde dolaşırken bacaklarımıza sürünen ısırgan otu benzeri bitkiler de rahatsız edici aşırı reaksiyonlara neden olabilir.

Bedeninizin verdiği tepkileri göz ardı etmeyin. Vücudumuzdaki bu tür reaksiyonları masum kabul etmek ve yağlı bölgelerimizi düşman kabul ederek onların bir an önce kaybolması için bu reaksiyonlara katlanmak kendi vücudumuza zarar verdiğimiz gerçeğini değiştirmez. Bazen bedenimizin verdiği buna benzer tepkiler ileride organ hasarlarına kadar varabilen sonuçlar doğurabilir.

Hatta bazı uygulamaların kalıcı hasarlara bile neden olduğu ortadayken, bedenimizi riske atmanın bir anlamı olmaz. Siz siz olun, geçici çözümler için, zaten krem ne olacak nasıl zarar verebilir ki demeyin. Sağlıklı beslenmeyi ve beden aklınızı kullanarak bedeninizi güçlendirin ve istenmeyen yağlardan yavaş fakat kalıcı olarak kurtulmayı seçin. Güçlü bir beden şişman olmaz ve lüzumsuz yağlanmaz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir