Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Şifalı Bitkiler – Aloe Vera Bitkisi ve Faydaları

aloe vera jel

Doğa üzerindeki birbirinden farklı türüyle tıp dünyasının vazgeçilmez bitkilerinden biri haline gelen aloe vera, kabuk ve yaprak kısmından oluşmaktadır. Afrika’nın kendine has topraklarından çıkarılan aloe vera, etli yaprakları ve sivri dikenleri ile dikkat çekmektedir. Çiçeğe benzeyen gövdesi, jelatin şeklindeki bitki özü ve yan dalları ile tamamlanan aloe vera, pek çok meyveye sahiptir. Aloe vera jel halindeki kullanımı ile pek çok hastalığın tedavi sürecini hızlandırmakla bilinmektedir. İçerisinde aspirinde yer almakta olan ham maddeleri barındıran aloe vera bitkisi, bitkisel tedavi özelliği sayesinde günümüzde en çok tercih edilen şifalı ürünlerden biri haline gelmiştir. Özellikle cilt derisi üzerinde kalıcı etkilere sahip olan aloe vera faydaları ile kadınlarda oluşan yaşlanmaya ve makyaj tüketimine bağlı kırışıkları kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

Aloe Vera Faydaları

 • Genellikle deri üzerindeki etkileri ile bilinen aloe vera, nemlendirme ve yaşlanmayı geciktirme içeriği sayesinde günümüzde pek çok bakım ürünün yapısında bulunmaktadır. Ölü hücreleri ortadan kaldıran ve zararlı toksinlerin giderilmesini sağlayan aloe vera gözenekleri açarak içerisine su ve hava temasını sağlamaktadır.
 • Dudak üzerinde yer alan uçuklar, bacaklarda bulunan ülserler ve yaralar aloe veranın virüs bazlı etkisi sayesinde kısa sürede ortadan kalkmaktadır.
 • Sabahları göz kapaklarında oluşan şişkinlikler ve baş ağrıları için tavsiye edilen Gökçek Aloe Vera Jel sarılık hastalığının oluşumunu engellemektedir. Baş üzerine sürülerek masaj amaçlı kullanılan bu jel vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranını artırmaktadır.
 • Aloe vera ürünleri arasında yer alan sarısabır tozu, uzun süreli kabızlık tedavisinde kullanılmakta olup kısa sürede istenilen sonuçları vermektedir.
 • Sirkeyle karıştırılması halinde saç dökülmelerini engelleyen aloe vera, bitkisel tedavi sürecinde ihtiyaç duyacağınız vitamininin kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

Gökçek Aloe Vera Jel, ağız içerisinde yer alan ülserli bölgelerde de gözle görülür değişimler yaratmaktadır. Çıban, sivilce ve yanık gibi lekelerde deriyi temizleyen ve pürüzsüzleştiren aloe vera radyasyona maruz kalan bölgelerdeki izleri onarmaktadır. Böcek ısırıkları, yaralanmalar ve sokmalar, şifalı bitkiler içeriğine sahip olan alo vera jelin etkin formülü sayesinde ortadan kalkmaktadır.

 
2 thoughts on “Şifalı Bitkiler – Aloe Vera Bitkisi ve Faydaları

 1. Güneş

  bende cilt hastalığı adı dağılıcı uçuk binde bir kişi de oluyormuş o bir kişilerden biride benim alovera bu hastalığıma faydası olurmu acaba bilmiyorum kullansam kullanmasam nasıl kullanman gerekir zarar verimi vermezmi 32 yaşındayım 17 yaşından beri bu hastalıklan uğraşıyorum çok kötüleşti ne yapacağımı bilmiyorum doktorun verdiği kiremde fayda etmiyor artık

  Cevapla
  1. admin Post author

   Merhaba öncelikle geçmiş olsun 0212 621 21 65 – 0212 621 21 66 numaralı telefonlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir